2021-08-18-net-959x340_2c
plastimet-nature-slider960x340px-22.06.20
click
s1
s2
s3
s4

 

OKUCIE ROTO NT
 
Od bezpieczeństwa w wysokim standardzie po najwyższą klasę odporności antywłamaniowej

 

Okucie Roto NT już w wersji podstawowej zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń antywyważeniowych, efektywnie przeciwdziałających włamaniom. System ten pozwala na indywidualne łączenie w obwodzie okucia dodatkowych mechanicznych i elektronicznych elementów zabezpieczających – z możliwością uzyskania najwyższego poziomu ochrony przed włamaniem oraz takimi zagrożeniami jak pożar, ulatniający się gaz czy wyciek wody.

 
Roto_WDF_R8_4

 

 
 
1. STALOWE RYGLE HAKOWE DO OKIEN I DRZWI BALKONOWYCH
 

 

Rygle hakowe wykonane ze stali hartowanej zakotwiczają się mocnym chwytem w zaczepach na ościeżnicy. Są one niezwykle trudną do pokonania przeszkodą na drodze włamywacza. Ich konstrukcja oparta jest na rozwiązaniach zamków do drzwi wejściowych, dzięki czemu wyposażone w nie okno lub drzwi balkonowe zapewnić mogą podobny poziom zabezpieczeń, jak drzwi wejściowe.

 
 
 
 
 
 
2. PRZECIWBIEŻNE ZAMKNIĘCIE ŚRODKOWE
 

 

Grzybkowe rolki ryglujące zakotwiczają się w wycięciach po obydwu stronach zaczepów antywyważeniowych podczas ryglowania skrzydła. Próby podważenia z zaczepu jednej z rolek prowadzą do tym silniejszego zakotwieczenia w nim drugiej. Mechanizm ten zapewnia skuteczną ochronę przed wyważeniem okna przez przesunięcie okucia po obwodzie skrzydła.

 
 
 
 
 
 
 
3. KLAMKI ANTYWŁAMANIOWE
 

 

W wersji zamykanej na klucz klamki przeciwdziałają próbom przesunięcia okucia po obwodzie skrzydła od zewnątrz. Klamka Secustik® (rys. 3) to najpiękniejsza forma zabezpieczenia anty-włamaniowego – ponieważ jest ono całkowicie niewidoczne. Klucz czy przycisk są w tym rozwiązaniu zbędne i nie zakłócają linii stylistycznej klamki.

 
 
 
 
 
 
 
4. / 5. GRZYBKOWE ROLKI RYGLUJĄCE
 

 
 

w połączeniu z zaczepami antywyważeniowymi zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia antywłamaniowego.

 

PLASTIMET to marka z

30-letnią

tradycją.


Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe "PLASTIMET" Sp z o.o.


ul. Suwalska 82, 19-300 Ełk, tel: (87) 621-36-06, fax: (87) 621-16-06